Αρχική σελίδα

Συντάχθηκε απο τον/την Διαχειριστής Δευτέρα, 22 Ιούνιος 2015 13:47

Για ενημέρωση και ενέργειες των Διευθυντών και Προϊσταμένων των Σχολικών Μονάδων

ΑΡΘΡΑ - Διορισμοί-Μεταθέσεις-Αποσπάσεις

Συντάχθηκε απο τον/την Διαχειριστής Πέμπτη, 18 Ιούνιος 2015 11:57

Από το Π.Υ.Σ.Π.Ε. Πρέβεζας ανακοινώνονται τα εξής:
Καλούνται οι εκπαιδευτικοί οι οποίοι:

1. Είχαν υποβάλει αίτηση για μετάθεση ή για οριστική τοποθέτηση το Νοέμβριο του 2014.
  2. Μετατέθηκαν τον Ιούνιο του 2015 από άλλα ΠΥΣΠΕ

να υποβάλουν δήλωση μετάθεσης – τοποθέτησης από τη Δευτέρα 29/06/2014 έως και την Παρασκευή 03/07/2014 και ώρα 15:00 στη Γραμματεία του ΠΥΣΠΕ Πρέβεζας.
Όσοι εκπαιδευτικοί θα υποβάλουν το έντυπο μετάθεσης – τοποθέτησης, παρακα¬λούνται να συμπληρώσουν όλα τα στοιχεία που ζητούνται.
Επίσης, αν επιθυμούν, εκτός από τα υπάρχοντα οργανικά κενά, μπορούν να συμπληρώσουν και σχολικές μονάδες, στις οποίες εκτιμούν ότι θα προκύψουν οργανικά κενά κατά τη διαδικασία των μεταθέσεων (το σύνολο των προτιμήσεων μπορεί να είναι μέχρι είκοσι (20)).
Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθυνθείτε στη Γραμματεία του ΠΥΣΠΕ Πρέβεζας (τηλ. 2682362119 – Παλατζίδης Παύλος).

Συντάχθηκε απο τον/την Διαχειριστής Πέμπτη, 18 Ιούνιος 2015 11:33

Ο Διευθυντής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Πρέβεζας προκηρύσσει την πλήρωση των θέσεων των Υποδιευθυντών των 10/θεσιων λειτουργικά και άνω Δημοτικών Σχολείων της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Πρέβεζας και καλεί τους εκπαιδευτικούς που έχουν τα τυπικά προσόντα και επιθυμούν να ασκήσουν καθήκοντα Υποδιευθυντή, να υποβάλουν αίτηση υποψηφιότητας για τη σχολική μονάδα που ανήκουν οργανικά στον Διευθυντή της εν λόγω Σχολικής Μονάδας, από τη Πέμπτη 18-6-2015 έως και την Παρασκευή 19-6-2015.

Προκύρηξη

Συντάχθηκε απο τον/την Διαχειριστής Πέμπτη, 18 Ιούνιος 2015 11:33

Προκύρηξη

ΠΑΓΙΑ - Διευθυντής

Συντάχθηκε απο τον/την Διαχειριστής Παρασκευή, 12 Ιούνιος 2015 13:19

Αγαπητοί συνάδελφοι, συνεργάτες και φίλοι
Με την ευκαιρία της αποχώρησής μου από τη θέση του Διευθυντή Διεύθυνσης Π.Ε. Πρέβεζας, αισθάνομαι βαθιά την υποχρέωση και την ανάγκη να σας ευχαριστήσω από ψυχής για την γόνιμη, εποικοδομητική και ειλικρινή συνεργασία που είχαμε όλο αυτό το διάστημα.
Πεποίθησή μου είναι ότι ο εκπαιδευτικός, από όποιο μετερίζι και αν βρίσκεται δείχνει έμπρακτα την αγάπη, την πίστη και τον επαγγελματισμό του, προάγοντας τα υψηλά ιδεώδη της αγωγής, της γνώσης, της αλληλεγγύης και της δικαιοσύνης μέσα από τη διαμόρφωση υψηλής ανθρωπιστικής συλλογικής και κοινωνικής συνείδησης.
Εύχομαι σε όλους σας στην προσωπική και επαγγελματική σας ζωή να αγωνίζεστε για έναν κόσμο όπως τον ονειρεύεστε για τα παιδιά σας – μαθητές σας.

Ο Διευθυντής Π.Ε. Πρέβεζας

Συντάχθηκε απο τον/την Διαχειριστής Παρασκευή, 12 Ιούνιος 2015 10:13

Ανακοινώνουμε τον πινάκα της τελικής βαθμολογίας των υποψηφίων Διευθυντών κατά φθίνουσα σειρά και ανά σχολική μονάδα της Διεύθυνσης Π.Ε. Πρέβεζας.
Οι υποψήφιοι δύνανται να υποβάλουν ένσταση για τον τελικό πίνακα έως και την Τρίτη 16-6-2015 στη Διεύθυνση Π.Ε. Πρέβεζας.

Πίνακας

ΑΡΘΡΑ - Διάφορα

Συντάχθηκε απο τον/την Διαχειριστής Τρίτη, 09 Ιούνιος 2015 14:01

Ανακοινώνουμε τον τελικό πινάκα των υποψηφίων Διευθυντών Σχολικών Μονάδων της Διεύθυνσης Π.Ε. Πρέβεζας που πληρούν ή μη τα τυπικά προσόντα συμμετοχής στη διαδικασία επιλογής, καθώς και τον τελικό αναμορφωμένο πίνακα των αντικειμενικών μορίων κατά φθίνουσα σειρά και ανά σχολική μονάδα της Διεύθυνσης Π.Ε. Πρέβεζας.

πίνακας     μόρια

Συντάχθηκε απο τον/την Διαχειριστής Πέμπτη, 04 Ιούνιος 2015 14:36

Ανακοινώνουμε τον πινάκα των υποψηφίων Διευθυντών Σχολικών Μονάδων της Διεύθυνσης Π.Ε. Πρέβεζας που πληρούν ή μη τα τυπικά προσόντα συμμετοχής στη διαδικασία επιλογής, καθώς και τον πίνακα των αντικειμενικών μορίων κατά φθίνουσα σειρά και ανά σχολική μονάδα της Διεύθυνσης Π.Ε. Πρέβεζας.

Οι υποψήφιοι δύνανται να υποβάλουν ένσταση και για τους δυο πίνακες έως και τη Δευτέρα 8-6-2015 στη Διεύθυνση Π.Ε. Πρέβεζας.

Συντάχθηκε απο τον/την Διαχειριστής Τετάρτη, 20 Μάιος 2015 14:53

Καλούμε όλους τους εκπαιδευτικούς, που ανήκουν οργανικά στη Διεύθυνση Π.Ε. Πρέβεζας, έχουν τα νόμιμα προσόντα και επιθυμούν να συμμετάσχουν στη διαδικασία επιλογής Διευθυντών Δημοτικών Σχολείων, να υποβάλουν αίτηση συνοδευόμενη από τα αναγκαία δικαιολογητικά, από τη Τετάρτη 20-5-2015 έως και την Παρασκευή 22-5-2015. Επιτρέπεται η προσκόμιση των συνοδευτικών δικαιολογητικών της αίτησης εντός προθεσμίας δύο (2) εργάσιμων ημερών από τη λήξη της προαναφερόμενης προθεσμίας.

Προκήρυξη πλήρωσης θέσεων Διευθυντών Δημοτικών Σχολείων

Συντάχθηκε απο τον/την Διαχειριστής Τετάρτη, 04 Μάρτιος 2015 13:34

Άξονες Προτεραιότητας 1, 2 & 3
Επιχειρησιακό Πρόγραμμα ¨Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση»

Η Ένταξη και η Ανάπτυξη του Σχολείου για Όλους (Inclusive education) θεωρείται σε όλες τις χώρες της ΕΕ ως μία από τις σημαντικότερες εκπαιδευτικές προτεραιότητες και προϋποθέσεις για την ανάπτυξη της ποιότητας και της ισότητας στην εκπαίδευση και την καλύτερη προώθηση των εκπαιδευτικών ευκαιριών για μαθητές με αναπηρία και ζωτικής σημασίας για την ανάπτυξη της κοινωνικής συνοχής.

Περισσότερα: «ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΙΚΩΝ ΔΟΜΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΤΑΞΗ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΛΗΨΗ ΣΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΑ Η/ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΕΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ – ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΕΙΔΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ»

Σελίδα 1 από 8