Αγαπητές/-οί συνάδελφοι,

Η ανάληψη  των καθηκόντων μου ως Διευθυντής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Πρέβεζας αποτελεί για μένα  ιδιαίτερη τιμή  και διαισθάνομαι απόλυτα την ευθύνη που συνεπάγεται.

Υπόσχομαι πως θα εργαστώ με συνέπεια, δικαιοσύνη, αξιοκρατία, διαφάνεια, ηθική, σεβασμό στην ανθρώπινη αξιοπρέπεια του καθενός, χωρίς να παραβλέπω τον ανθρώπινο παράγοντα, πάντα στο πλαίσιο των κανόνων και των νόμων της πολιτείας, διαθέτοντας όλες μου τις δυνάμεις για τη βελτίωση της παρεχόμενης Δημόσιας Εκπαίδευσης στο νομό μας, προς όφελος της εκπαιδευτικής κοινότητας, των λειτουργών της, των μαθητών και των γονέων και κηδεμόνων.

Οι πρωτόγνωρες και αναπόφευκτες συνθήκες και προκλήσεις της νέας εκπαιδευτικής πραγματικότητας, τα ευμετάβολα καθημερινά δεδομένα, απαιτούν εγρήγορση και ευελιξία.

Σας καλώ να ενώσουμε τις δυνάμεις μας και είμαι βέβαιος ότι, με πνεύμα σύνεσης και σύμπλευσης, θα επιτύχουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Εύχομαι σε όλες και όλους υγεία, ευημερία και δύναμη στο σύνθετο, απαιτητικό, πολυδιάστατο λειτούργημά σας.

Καλή σχολική χρονιά!

Γεώργιος Δ. Μότσιος