Σας ενημερώνουμε ότι από το Π.Υ.Σ.Π.Ε. Πρέβεζας καλούνται οι μόνιμοι εκπαιδευτικοί (ΔΑΣΚΑΛΟΙ και ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΙ) των σχολικών μονάδων με λειτουργικές υπεραριθμίες να δηλώσουν αν επιθυμούν ή όχι να κριθούν λειτουργικά υπεράριθμοι (υποχρεωτικά όλοι οι εκπαιδευτικοί, εκτός των στελεχών (Δ/ντών, Υποδιευθυντών, Προϊσταμένων με θητεία)).
Η υπεύθυνη δήλωση, θα πρέπει να δοθεί στη Γραμματεία του ΠΥΣΠΕ ή να σταλεί με FAX στο 2682362151 και 2682362152 (παρακαλούμε να υπάρχει και τηλεφωνική επιβεβαίωση) μέχρι και τη Δευτέρα 29 Αυγούστου και ώρα 10:00.
Κατ' εξαίρεση, στα 4/θ και άνω Δημοτικά Σχολεία, οι υπεύθυνες δηλώσεις θα πρέπει να δοθούν στο Δ/ντή της σχολικής μονάδας, ο οποίος στη συνέχεια θα τις προσκομίσει συγκεντρωτικά στη Δ/νση μέχρι και τη Δευτέρα 29 Αυγούστου και ώρα 10:00.

Η υπεύθυνη δήλωση, η οποία σας στέλνεται συνημμένα, θα πρέπει να δοθεί στη Γραμματεία του ΠΥΣΠΕ ή να σταλεί με FAX στο 2682362151 και 2682362152 (παρακαλούμε να υπάρχει και τηλεφωνική επιβεβαίωση) μέχρι και τη Δευτέρα 29 Αυγούστου και ώρα 10:00.

Κατ’ εξαίρεση, στα 4/θ και άνω Δημοτικά Σχολεία, οι υπεύθυνες δηλώσεις θα πρέπει να δοθούν στο Δ/ντή της σχολικής μονάδας, ο οποίος στη συνέχεια θα τις προσκομίσει συγκεντρωτικά στη Δ/νση μέχρι και τη Δευτέρα 29 Αυγούστου και ώρα 10::00.

Συνημμένα σας στέλνονται δύο (2) αρχεία:

·         Ένα (1) με τις σχολικές μονάδες που έχουν κριθεί λειτουργικά υπεράριθμες, καθώς και τα λειτουργικά κενά.

·         Ένα (1) με την υπεύθυνη δήλωση.