Στην αριθμ.29/28-8-2018 συνεδρίασή του, το ΠΥΣΠΕ Πρέβεζας εξέτασε τις δηλώσεις με τις οποίες  οι εκπαιδευτικοί κλ. ΠΕ70 (Δάσκαλοι) επιθυμούν ή όχι να χαρακτηριστούν ως υπεράριθμοι για το διδακτικό έτος 2018-2019 στα σχολεία που ανήκουν οργανικά.

Σύμφωνα με αυτές κρίνονται υπεράριθμοι οι παρακάτω εκπαιδευτικοί:

α/α

Ρίζου Μαρία

2ο Δ.Σχ.Καναλλακίου

Ναι

Οι παραπάνω καλούνται να δηλώσουν τις προτιμήσεις τους στα κενά των Δημοτικών Σχολείων (της ομάδας στην οποία κρίθηκαν υπεράριθμοι) , όπως έχουν ανακοινώθεί μετά την επικαιροποίησή τους κατά την συνεδρίαση της 28-8-2018,του ΠΥΣΠΕ, έως την Τετάρτη 29-8-2018,ώρα 14:00 στη Δ.Π.Ε.Πρέβεζας, επισυνάπτοντας αν δεν τα έχουν προσκομίσει σε αιτήσεις Βελτίωσης ή απόσπασης εντός ΠΥΣΠΕ δικαιολογητικά που προσδίδουν επιπλέον μόρια.(σύμφωνα με τα κριτήρια των μεταθέσεων).

Στο Δ.Σχ.Μύτικα ο Κορωναίος Θεόδωρος κρίθηκε υπεράριθμος αν και είχε περισσότερα μόρια από την Λεοπούλου -Λια Δέσποινα λόγω ένταξής της σε ειδική κατηγορία η οποία αναφέρεται στις ισχύουσες διατάξεις.

Καλείται επίσης να δηλώσει προτιμήσεις τοποθέτησης στα κενά της ομάδας που ανήκει το σχολείο οργανικής της τοποθέτησης(σχολεία του Δήμου Ζηρού) η Γούμενου Ειρήνη, η οποία είχε κριθεί οργανικά υπεράριθμη λόγω αναστολής λειτουργίας του σχολείου που ανήκει και είχε παραμείνει στη διάθεση του ΠΥΣΠΕ.

Καλούνται και εκπαιδευτικοί οι οποίοι είναι στη διάθεση του ΠΥΣΠΕ να δηλώσουν τις προτιμήσεις τους για να τοποθετηθούν για το διδ.έτος 2018-19

Οι Δηλώσεις μπορούν να σταλούν και στο FAX:2682362152 ή 2682362151 (κατόπιν χρειάζεται να επαληθεύσετε την λήψη του με τηλεφωνική επικοινωνία στο τηλ.2682362129).

Επικαιροποίηση κενών και πλεονασμάτων εκπαιδευτικών ΠΕ70

Μετά την απόφαση του ΚΥΣΠΕ, που αφορά σε αποσπάσεις εκπαιδευτικών από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ(Β΄φάση), το ΠΥΣΠΕ Πρέβεζας ανακοινώνει ότι επικαιροποιούνται  τα κενά και πλεονάσματα στον κλάδο ΠΕ70(Δασκάλων),  τα οποία προέκυψαν στα Δημοτικά σχολεία αρμοδιότητάς του και ανακοινώθηκαν στις 20-8-2018.

‘Έτσι τροποποιούνται και  διαμορφώνονται ως ακολούθως:

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΕΣ ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΙΕΣ

ΛΟΥΡΟΥ

ΔΗΜΟΣ ΖΗΡΟΥ

1ο ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ

2 (το 1 έως 20/10/2018 λόγω επιστροφής εκπαιδευτικού)

2ο ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ

3ο ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ

ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ

ΓΟΡΓΟΜΥΛΟΥ

ΔΗΜΟΣ ΠΑΡΓΑΣ

ΑΝΘΟΥΣΑΣ

ΑΓΙΑΣ

ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι, υπεράριθμοι εκπαιδευτικοί να τα λάβουν υπόψη τους προκειμένου να δηλώσουν τις προτιμήσεις τοποθέτησής τους.