Δ.Π.Ε. ΠΡΕΒΕΖΑΣ

1.Σας ενημερώνουμε ότι στις 21-06-2019 θα αναλάβουν υπηρεσία στις σχολικές μονάδες οι εκπ/κοί με οργανική θέση, οι οποίοι απουσίαζαν με απόσπαση μέχρι τη λήξη του διδακτικού έτους.

2.Υπενθυμίζουμε ότι οι εκπαιδευτικοί χωρίς οργανική θέση (εκπαιδευτικοί στη Διάθεση κλπ.), τοποθετήθηκαν από το Π.Υ.Σ.Π.Ε. Πρέβεζας σε προσωρινή θέση μέχρι τη λήξη του σχολικού έτους. Αυτό σημαίνει ότι δεν χρειάζεται να αναλάβουν υπηρεσία στη Δ.Π.Ε. Πρέβεζας, όπως τα προηγούμενα έτη. Επίσης, αν απουσίαζαν με απόσπαση από την προσωρινή τους θέση μέχρι τη λήξη του διδακτικού έτους, θα αναλάβουν υπηρεσία στις 21-06-2019 στη σχολική μονάδα που τοποθετήθηκαν προσωρινά.

3. Στη Δ.Π.Ε. Πρέβεζας θα αναλάβουν υπηρεσία στις 21-06-2019 μόνο οι μετατιθέμενοι εκπαιδευτικοί.

4. Όσοι εκπαιδευτικοί τοποθετήθηκαν-μετατέθηκαν από το Π.Υ.Σ.Π.Ε. Πρέβεζας σε νέες σχολικές μονάδας τον Ιούνιο του 2019, δεν θα αναλάβουν υπηρεσία στη νέα τους σχολική μονάδα (θα πρέπει να οριστικοποιηθεί η τοποθέτηση-μετάθεσή τους από την ΠΕ.ΔΙ.ΕΚ. Ηπείρου και θα αναλάβουν υπηρεσία, μαζί με αυτούς που θα τοποθετηθούν-μετατεθούν με τη συνέχιση της διαδικασίας, την 1η-9-2019). Για τους εκπαιδευτικούς αυτούς ισχύουν οι περιπτώσεις 1, 2 και 3.