Δ.Π.Ε. ΠΡΕΒΕΖΑΣ

Η Δ.Π.Ε. Πρέβεζας καλεί τους εκπαιδευτικούς κλ.ΠΕ70 που επιθυμούν, από 12-9-2019 έως και 16-9-2019 ώρα 13:00, να υποβάλουν, στη Δ/νση νέες αιτήσεις απόσπασης εντός ΠΥΣΠΕ, διότι προέκυψαν νέα λειτουργικά κενά (λόγω αποσπ.εξωτερ, δημιουργίας νέων τμημάτων).

Οι εκπαιδευτικοί μπορούν να δηλώσουν όποια σχολεία και με όποια σειρά θέλουν.

Οι Διευθυντές και Προϊστάμενοι των Δ. Σχολείων να ενημερώσουν για αυτή την Ανακοίνωση, άμεσα και ενυπόγραφα (κάτω από εκτύπωση του παρόντος μηνύματος), όλους τους εκπαιδευτικούς κλ.ΠΕ70, που είναι τοποθετημένοι στα σχολεία τους.

Οι Αιτήσεις μπορούν να σταλούν και ηλεκτρονικά (Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.) ή με FAX (2682362151), με απαραίτητη τηλεφωνική επιβεβαίωση λήψης της Αίτησης.

Όσοι δεν είχαν υποβάλλει δικαιολογητικά, που προσδίδουν μόρια ,σε προηγούμενη αίτηση  απόσπασης ή μετάθεσης (εντός του σχ.έτος 2018-2019), να επισυνάψουν τα απαραίτητα, προκειμένου να συγκριθούν, με βάση τα μόρια (αποσπάσεων) που συγκεντρώνουν, με τους διεκδικούντες την ίδια θέση.