ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ,

Ηπείρου

Ιστοσελίδα:

2) Σχολικές μονάδες Π.Ε. Ηπείρου

(Διά των Δ/νσεων Εκπαίδευσης)

Πληροφορίες:

Τσιούμπου Ευθαλία

3) Δ/νσεις Δ/θμιας Εκπ/σης

Τηλέφωνο:

Ηπείρου

Fax:

4) Σχολικές μονάδες Π.Ε. Ηπείρου

(Διά των Δ/νσεων Εκπαίδευσης)

ΘΕΜΑ: «Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης για αποσπάσεις στα Πρότυπα Πειραματικά Σχολεία (Π.Π.Σ.) για το σχολικό έτος 2012-13 »

Σας κάνουμε γνωστό ότι η Διοικούσα Επιτροπή των Προτύπων Πειραματικών Σχολείων (Δ.Ε.Π.Π.Σ.) ανακοινώνει τις προσκλήσεις ενδιαφέροντος των Επιστημονικών Εποπτικών Συμβουλίων (ΕΠ.Ε.Σ.) για απόσπαση ή διάθεση μονίμων εκπαιδευτικών (παρ. 4α, αρθ. 329 του ν. 4072/2012, Α΄ 86).

Οι ενδιαφερόμενοι προς απόσπαση στα Π.Π.Σ. καλούνται να υποβάλουν ηλεκτρονικά  τη σχετική αίτηση συνοδευόμενη από τα βιογραφικά τους στοιχεία στο ΕΠ.Ε.Σ. του Προτύπου Πειραματικού Σχολείου της προτίμησής τους, μέχρι 13/7/2012. Την ίδια αίτηση συνοδευόμενη από τα απαραίτητα δικαιολογητικά θα πρέπει επίσης να υποβάλουν με συστημένη επιστολή στην ταχυδρομική διεύθυνση του σχολείου (υπόψη ΕΠ.Ε.Σ.).

Επισημαίνεται ότι οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί έχουν δικαίωμα υποβολής αίτησης απόσπασης σε ένα μόνον Π.Π.Σ της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης στην οποία υπηρετούν και εφ’ όσον έχουν διδακτική προϋπηρεσία τέσσερα έτη.

Συνημμένα διαβιβάζεται πίνακας με τα στοιχεία των Πρότυπων Πειραματικών  Σχολείων και παρακαλούμε για τις δικές σας ενέργειες προκειμένου να ενημερωθούν όλες οι σχολικές μονάδες αρμοδιότητάς σας.

Συνημμένα: 1 πίνακας

Η Περιφερειακή Διευθύντρια

Φιλιώ ΝόκαΖαράχη

Κοινοποίηση: 1ο Πρότυπο Πειραματικό Δ.Σ.     Ιωαννίνων

2ο Πρότυπο Πειραματικό Δ.Σ.     Ιωαννίνων

Πρότυπο Πειραματικό Γυμνάσιο Ζωσιμαίας Σχολής Ιωαννίνων

ΔΗΜΟΤΙΚΑ
ΚΩΔΙΚΟΣ ΣΧΟΛΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΚΕΝΑ ΤΑΧ. ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΗΛΕΦΩΝΑ E-mail
9200406 9200405 2ο ΠΡΟΤΥΠΟ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ Δ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ Ζ.Π.Α. (ΕΝΤΑΓΜΕΝΟ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ) ΠΕ 70: 4 θέσεις ΠΕ 06: 1 θέση ΠΕ 16: 1 θέση Δωδώνης 6 45221 Ιωάννινα 2651045553 Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
&

1ο ΠΡΟΤΥΠΟ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ Δ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ Ζ.Π.Α. (ΕΝΤΑΓΜΕΝΟ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ) 2651066326 Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

ΓΥΜΝΑΣΙΑ
ΚΩΔΙΚΟΣ ΣΧΟΛΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΚΕΝΑ ΤΑΧ. ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΗΛΕΦΩΝΑ E-mail
2001030 ΠΡΟΤΥΠΟ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΖΩΣΙΜΑΙΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΠΕ 02: 4 θέσεις Δωδώνης 6 45221 Ιωάννινα 2651043141 Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.