Το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Φιλιππιάδας διοργανώνει σε συνεργασία με τις Δ/νσεις Α/θμιας & Β/θμιας Εκπ/σης Πρέβεζας (δια των Υπευθύνων Σχολικών Δραστηριοτήτων), ενημερωτική-επιμορφωτική Ημερίδα με τίτλο:

« Προγράμματατα ΚΠΕ και Εθνικά Θεματικά Δίκτυα Π.Ε.-

Εκπαίδευση για το περιβάλλον και την αειφορία»

Η Ημερίδα απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς Α/θμιας, Β/θμιας εκπαίδευσης του Νομού Πρέβεζας, εκπροσώπους φορέων, γονείς και κάθε ενδιαφερόμενο πολίτη.

Στόχος της Ημερίδας η ενημέρωση εκπαιδευτικών, γονέων και πολιτών για τα προγράμματα των Κέντρων Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, τις δυνατότητες συμμετοχής μαθητικών ομάδων στα πρόγραμμα π.ε., τα εκπαιδευτικά μέσα υλοποίησης προγραμμάτων καθώς και τα οφέλη από τη συμμετοχή σχολικών μονάδων στα Εθνικά Θεματικά Δίκτυα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης.

Η επιμορφωτική ημερίδα θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 9 Οκτωβρίου 2014 (17.00 -21.00)

στην αίθουσα του Ναυτικού Μουσείου Πρέβεζας.

Στους συμμετέχοντες θα δοθεί βεβαίωση συμμετοχής.

Δείτε εδώ το δελτίο τύπου με το ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ κι εδώ την αφίσα.