Ο Διευθυντής της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Πρέβεζας

Προκηρύσσει

Την πλήρωση με επιλογή των θέσεων Υποδιευθυντών για το πρόγραμμα Ολοημέρων 4/θ έως 9/θ Δημοτικών Σχολείων της Δ.Π.Ε. Πρέβεζας και καλεί τους εκπαιδευτικούς, που πληρούν τις προϋποθέσεις των ανωτέρω διατάξεων και επιθυμούν να ασκήσουν καθήκοντα Υποδιευθυντών για το πρόγραμμα Ολοημέρων Δημοτικών Σχολείων, για το σχολικό έτος 2014-2015, να υποβάλουν αίτηση συνοδευόμενη με τα απαραίτητα δικαιολογητικά, έως και την Παρασκευή 31-10-2014, στους Διευθυντές των σχολικών τους μονάδων, οι οποίοι θα υποβάλλουν τους φακέλους των υποψηφίων στη Δ/νση Π.Ε. Πρέβεζας.
Τα δικαιολογητικά που θα συνοδεύουν τις αιτήσεις είναι τα εξής:

1. Πιστοποιητικό υπηρεσιακών μεταβολών που εκδίδεται αυτεπάγγελτα από την υπηρεσία μας,
  2. Βιογραφικό σημείωμα,
  3. Φωτοαντίγραφα συμπληρωματικών τίτλων σπουδών (διδακτορικό, μεταπτυχιακό, 2ο πτυχίο, μετεκπαίδευση κ.λ.π.),
  4. Αποδεικτικά γνώσης ξένων γλωσσών,
  5. Πιστοποιητικό επιμόρφωσης στις Τ.Π.Ε.,
  6. Υπεύθυνη δήλωση του Ν. 1599/1986, με την οποία βεβαιώνεται ότι: α) ο εκπαιδευτικός δεν έχει καταδικαστεί τελεσίδικα για πειθαρχικό παράπτωμα από τα οριζόμενα στην παρ. 2 του άρθρου 109 του Υπαλληλικού Κώδικα (Ν.3528/2007 Φ.Ε.Κ.26 τ. Α΄, 9-2-2007) και β) δεν συντρέχουν τα κωλύματα διορισμού της παρ. 1 του άρθρου 8 του ίδιου κώδικα.

Μετά τη λήξη της προθεσμίας υποβολής των αιτήσεων δε θα γίνεται δεκτή καμία άλλη αίτηση, ούτε συμπληρωματικά δικαιολογητικά ή οποιαδήποτε μεταβολή στην αίτηση.
Παρακαλούμε να λάβουν γνώση του παρόντος εγγράφου οι εκπαιδευτικοί των Σχολικών Μονάδων.

Πλήρες Κείμενο της Πρόσκλησης