ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΟ ΟΡΘΟ

: mail@6dim-prevez.pre.sch.gr

ΠΡΑΞΗ - ΑΠΟΦΑΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ

ΠΡΑΚΤΙΚΟ αρ 14/11-11-2013

Συνεδρίαση της Επιτροπής Αξιολόγησης των οικονομικών προσφορών που αφορούν στην διδακτική επίσκεψη στο ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ. Ιωαννίνων

Σήμερα στις 11-11-2013, ημέρα Δευτέρα και ώρα 11:30 συνήλθε σε κλειστή συνεδρίαση στο γραφείο του Διευθυντή του 6ου Δημοτικού Σχολείου Πρέβεζας, η επιτροπή αξιολόγησης των οικονομικών προσφορών που αφορούν στην εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών των τμημάτων Γ1, Γ2 και Δ1 του 6ου Δημοτικού Σχολείου Πρέβεζας στο ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ. Ιωαννίνων στις 6/12/2013.

Παρέστησαν:

Πρόεδρος: Λαχουρής Δημήτριος, Διευθυντής 6ου Δημοτικού Σχολείου Πρέβεζας

Μέλος Α: Τζόλος Δημήτριος, Υποδιευθυντής 6ου Δημοτικού Σχολείου Πρέβεζας

Μέλος Β: Τσόγκα Ανθούλα, εκπ/κός ΠΕ 70 6ου Δημοτικού Σχολείου Πρέβεζας

Μέλος Γ: Νάνη Παρασκευή, εκπ/κός ΠΕ 70 6ου Δημοτικού Σχολείου Πρέβεζας

Μέλος Δ: Μπριασούλη Αικατερίνη, εκπ/κός ΠΕ 70 6ου Δημοτικού Σχολείου Πρέβεζας

Μέλος Ε: Σωτηρίου Χριστίνα, Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων

Μετά τη διαπίστωση της απαρτίας, ξεκίνησε η συνεδρίαση, στην οποία η επιτροπή έχοντας υπόψη:

1. 1)Την αριθμ.129287/Γ2/10-11-2011 Υ.Α. (ΦΕΚ 2769/τΒ΄/02-12-2012) με θέμα «Εκδρομές - Μετακινήσεις μαθητών Δημόσιων και Ιδιωτικών σχολείων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης εντός και εκτός της χώρας».
  2. 2)Την αριθμ 13 /6-11-2013 πράξη του συλλόγου διδασκόντων του 6ου Δημοτικού Σχολείου με θέμα: «Διδακτική Επίσκεψη στο ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ. Ιωαννίνων»
  3. 3)Την με Αρ. Πρωτ. 130/7-11-2013 πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος όπως αυτή αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Πρέβεζας
  4. 4)Την ημερομηνία και ώρα υποβολής της κάθε οικονομικής προσφοράς.

Παρέλαβε μία (1) σφραγισμένη προσφορά και αφού διαπίστωσε ότι ήταν εμπρόθεσμη, προχώρησε στην αποσφράγιση και τον έλεγχο αυτής.

Κατόπιν η Επιτροπή προχώρησε στην κατάταξη των οικονομικών προσφορών που έχουν υποβληθεί σε πίνακα με αύξουσα σειρά της συνολικής τιμής της οικονομικής προσφοράς συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ ως εξής:

Α/Α

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ

ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ

ΚΟΣΤΟΣ ΑΝΑ ΜΑΘΗΤΗ

ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΠΟΣΟ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ

KOSMAS TOURS

Λεωφορείο

Ύστερα από τα ανωτέρω η επιτροπή αφού έλαβε υπόψη την τιμή

αποφασίζει ομόφωνα

να ανακηρυχθεί μειοδότης ανάδοχος για τη μετακίνηση των μαθητών του σχολείου μας στα Ιωάννινα  το  γραφείο γενικού τουρισμού KOSMAS TOURS (με συνολικό κόστος: 225 €), που αποκτά δικαιώματα αναδόχου.

Θα κληθεί o εκπρόσωπος του γραφείου KOSMAS TOURS στο Σχολείο για την υπογραφή συμφωνητικού.

Για το θέμα αυτό συντάχτηκε η πράξη αυτή και υπογράφεται:

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ                                                                                          ΤΑ ΜΕΛΗ

Δημήτριος Λαχουρής                                                           Δημήτριος Τζόλος

Ανθούλα Τσόγκα

Παρασκευή Νάνη