ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

: mail@1dim-prevez.pre.sch.gr

ΠΡΑΞΗ - ΑΠΟΦΑΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ

ΠΡΑΚΤΙΚΟ αρ. 8/24-10-2013

Συνεδρίαση της Επιτροπής Αξιολόγησης των οικονομικών προσφορών που αφορούν στην εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών της ΣΤ΄ τάξης στη Βουλή των Ελλήνων

Σήμερα στις 24-10-2013, ημέρα Πέμπτη και ώρα 09:00 συνήλθε σε κλειστή συνεδρίαση στο γραφείο του Διευθυντή του 5ου Δημοτικού Σχολείου Πρέβεζας, η επιτροπή αξιολόγησης των οικονομικών προσφορών, που αφορούν στην εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών της ΣΤ΄ τάξης του 1ου και 5ου Δημοτικού Σχολείου Πρέβεζας στη Βουλή των Ελλήνων.

Παρέστησαν:

Κυραμάρης Θεόδωρος, Διευθυντής 1ου Δημοτικού Σχολείου Πρέβεζας

Μότσιος Γεώργιος, Διευθυντής 5ου Δημοτικού Σχολείου Πρέβεζας και

Ζάψα Αναστασία, εκπ/κός ΠΕ 70 5ου Δημοτικού Σχολείου Πρέβεζας

Αφού διαπιστώθηκε η απαρτία, ξεκίνησε η συνεδρίαση, για να εξετάσει η επιτροπή την από 23-10-2013 ένσταση του Γραφείου Γενικού Τουρισμού ΚΤΕΛ Ν. ΠΡΕΒΕΖΑΣ «ΝΙΚΟΠΟΛΙΣ ΤΟΥΡ. ΓΡΑΜ. ΜΕΠΕ», για το αποτέλεσμα του διαγωνισμού σχετικά με την εκπαιδευτική επίσκεψη των Σχολείων στη Βουλή των Ελλήνων.

Ύστερα από διαλογική συζήτηση η επιτροπή

ομόφωνα αποφάσισε

να απορρίψει την εν λόγω ένσταση, κρίνοντας ότι αυτή δεν αναφέρεται στη διαδικασία που ακολουθήθηκε από την Επιτροπή Αξιολόγησης Προσφορών. Με την υποβληθείσα ένσταση το Γραφείο Γενικού Τουρισμού ΚΤΕΛ Ν. ΠΡΕΒΕΖΑΣ «ΝΙΚΟΠΟΛΙΣ ΤΟΥΡ. ΓΡΑΜ. ΜΕΠΕ» προσκόμισε εκπρόθεσμα τα δικαιολογητικά, τα οποία περιγράφονταν στην αριθ. 261/14-10-2013 Προκήρυξη Πρόσκλησης Ενδιαφέροντος.

Για το θέμα αυτό συντάχτηκε η πράξη αυτή και υπογράφεται:

Ο Δ/ΝΤΗΣ ΤΟΥ 1ου ΔΗΜ. ΣΧ. ΠΡΕΒΕΖΑΣ                        Ο Δ/ΝΤΗΣ ΤΟΥ 5ου ΔΗΜ. ΣΧ. ΠΡΕΒΕΖΑΣ

ΚΥΡΑΜΑΡΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ                                                      ΜΟΤΣΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΤΟ ΜΕΛΟΣ

ΖΑΨΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ