ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

: mail@6dim-prevez.pre.sch.gr

ΠΡΑΞΗ - ΑΠΟΦΑΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ

ΠΡΑΚΤΙΚΟ αρ 16/18-11-2013

Συνεδρίαση της Επιτροπής Αξιολόγησης των οικονομικών προσφορών που αφορούν στην διδακτική επίσκεψη στο Αρχαιολογικό Μουσείο και Νικόπολη

Σήμερα στις 18-11-2013, ημέρα Δευτέρα και ώρα 11:30 συνήλθε σε κλειστή συνεδρίαση στο γραφείο του Διευθυντή του 6ου Δημοτικού Σχολείου Πρέβεζας, η επιτροπή αξιολόγησης των οικονομικών προσφορών που αφορούν στις εκπαιδευτικές επισκέψεις των μαθητών των τάξεων Ε΄ και ΣΤ΄ του 6ου Δημοτικού Σχολείου Πρέβεζας στο Αρχαιολογικό Μουσείο και στον αρχαιολογικό χώρο της Νικόπολης στις 20 και 21/11/2013.

Παρέστησαν:

Πρόεδρος: Λαχουρής Δημήτριος, Διευθυντής 6ου Δημοτικού Σχολείου Πρέβεζας

Μέλος Α: Τζόλος Δημήτριος, Υποδιευθυντής 6ου Δημοτικού Σχολείου Πρέβεζας

Μέλος Β: Παππάς Μιχαήλ, εκπ/κός ΠΕ 70 6ου Δημοτικού Σχολείου Πρέβεζας

Μέλος Γ: Παπιγκιώτη Μερόπη, εκπ/κός ΠΕ 70 6ου Δημοτικού Σχολείου Πρέβεζας

Μέλος Δ: Σωτηρίου Χριστίνα, Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων

Μετά τη διαπίστωση της απαρτίας, ξεκίνησε η συνεδρίαση, στην οποία η επιτροπή έχοντας υπόψη:

1. 1)Την αριθμ.129287/Γ2/10-11-2011 Υ.Α. (ΦΕΚ 2769/τΒ΄/02-12-2012) με θέμα «Εκδρομές - Μετακινήσεις μαθητών Δημόσιων και Ιδιωτικών σχολείων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης εντός και εκτός της χώρας».
  2. 2)Την αριθμ 15 /13-11-2013 πράξη του συλλόγου διδασκόντων του 6ου Δημοτικού Σχολείου με θέμα: «Διδακτικές Επισκέψεις των μαθητών της Ε΄και ΣΤ΄ τάξης στο Αρχαιολογικό Μουσείο και τον αρχαιολογικό χώρο της Νικόπολης»
  3. 3)Την με Αρ. Πρωτ. 133/13-11-2013 πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος, όπως αυτή αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Πρέβεζας
  4. 4)Την ημερομηνία και ώρα υποβολής της κάθε οικονομικής προσφοράς.

Παρέλαβε δύο (2) σφραγισμένες προσφορές και αφού διαπίστωσε ότι ήταν εμπρόθεσμες, προχώρησε στην αποσφράγιση και τον έλεγχο αυτών.

Κατόπιν η Επιτροπή προχώρησε στην κατάταξη των οικονομικών προσφορών που έχουν υποβληθεί σε πίνακα με αύξουσα σειρά της συνολικής τιμής της οικονομικής προσφοράς συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ ως εξής:

Α/Α

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ

ΤΙΜΗ ΑΝΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ

ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΠΟΣΟ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ

KOSMAS TOURS

Λεωφορείο

ΚΤΕΛ Ν. ΠΡΕΒΕΖΑΣ

Λεωφορείο

Ύστερα από τα ανωτέρω η επιτροπή αφού έλαβε υπόψη την τιμή

αποφασίζει ομόφωνα

να ανακηρυχθεί μειοδότης ανάδοχος για τη μετακίνηση των μαθητών του σχολείου μας στο Αρχαιολογικό Μουσείο και στον αρχαιολογικό χώρο Νικόπολης στις 20 και 21 Νοεμβρίου το  γραφείο γενικού τουρισμού KOSMAS TOURS (με συνολικό κόστος: 140 €), που αποκτά δικαιώματα αναδόχου.

Θα κληθεί o εκπρόσωπος του γραφείου KOSMAS TOURS στο Σχολείο για την υπογραφή συμφωνητικού.

Για το θέμα αυτό συντάχτηκε η πράξη αυτή και υπογράφεται:

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ                                                                                           ΤΑ ΜΕΛΗ

Δημήτριος Λαχουρής                                                  Δημήτριος Τζόλος

Μιχαήλ Παππάς

Μερόπη Παπιγκιώτη