Πράξη 12η /25-11-2013

Θέμα: Πράξη – απόφαση επιτροπής αξιολόγησης προσφορών

Στην Πρέβεζα, σήμερα 25/11/2013, ημέρα Δευτέρα και ώρα 12:00 μ.μ., συνήλθε σε κλειστή συνεδρίαση στο γραφείο του Διευθυντή του 3ου Δημοτικού Σχολείου Πρέβεζας η επιτροπή αξιολόγησης των οικονομικών προσφορών που αφορούν την διδακτική επίσκεψη των μαθητών των Ε΄ & ΣΤ΄ τάξης του 3ου Δημοτικού Σχολείου Πρέβεζας στα Ιωάννινα την Τετάρτη 18/12/2013.

Παρέστησαν:

Πρόεδρος: Καινούργιος Ευάγγελος, Διευθυντής 3ου Δημοτικού Σχολείου Πρέβεζας

Μέλος Α: Κεχαγιά Ελένη, εκπ/κός ΠΕ 70 3ου Δημοτικού Σχολείου Πρέβεζας

Μέλος Β: Ρώσσος Πέτρος, εκπ/κός ΠΕ 70 3ου Δημοτικού Σχολείου Πρέβεζας

Μέλος Γ: Τσόγκα Φωτεινή, εκπ/κός ΠΕ 70 3ου Δημοτικού Σχολείου Πρέβεζας

Μέλος Δ: Σταυροπούλου Χριστίνα, εκπ/κός ΠΕ 70 3ου Δημοτικού Σχολείου Πρέβεζας

Μετά τη διαπίστωση της απαρτίας, ξεκίνησε η συνεδρίαση, στην οποία η επιτροπή έχοντας υπόψη:

1. 1)Την αριθμ.129287/Γ2/10-11-2011 Υ.Α. (ΦΕΚ 2769/τΒ΄/02-12-2012) με θέμα «Εκδρομές - Μετακινήσεις μαθητών Δημόσιων και Ιδιωτικών σχολείων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης εντός και εκτός της χώρας».
  2. 2)Την αριθμ 11 /18-11-2013 πράξη του συλλόγου διδασκόντων του 3ου Δημοτικού Σχολείου με θέμα: «Διδακτική Επίσκεψη των Ε΄& ΣΤ΄τάξεων στις 18/12/2013, ημέρα Τετάρτη, για την παρακολούθηση θεατρικής παράστασης στο ΔΗΠΕΘΕ Ιωαννίνων»
  3. 3)Την με Αρ. Πρωτ. 431/18-11-2013 πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος όπως αυτή αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Πρέβεζας
  4. 4)Την ημερομηνία και ώρα υποβολής της κάθε οικονομικής προσφοράς.

Παρέλαβε τις δύο (2) σφραγισμένες προσφορές και αφού διαπίστωσε ότι ήταν εμπρόθεσμες, προχώρησε στην αποσφράγιση και τον έλεγχο αυτών.

Κατόπιν η Επιτροπή προχώρησε στην κατάταξη των δύο ισόποσων οικονομικών προσφορών συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ ως εξής:

Α/Α

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ

ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΠΟΣΟ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ

KOSMAS TOURS

Λεωφορείο

250 €

Τουριστικό Γραφείο

ΚΤΕΛ Ν. ΠΡΕΒΕΖΑΣ

Λεωφορείο

250 €

Ύστερα από τα ανωτέρω η επιτροπή αφού έλαβε υπόψη τις προσφορές και τα επισυναπτόμενα σ’ αυτές δικαιολογητικά

αποφασίζει ομόφωνα

λόγω της ισότιμων οικονομικών προσφορών να ανακηρυχθεί μειοδότης ανάδοχος για τη μετακίνηση των μαθητών του σχολείου μας στα Ιωάννινα (18/12/2013)  το τουριστικό γραφείο ΚΤΕΛ Ν. ΠΡΕΒΕΖΑΣ, διότι είναι το μόνο από τα δύο προαναφερθέντα τουριστικά γραφεία που διαθέτει λεωφορείο 55 θέσεων, το οποίο μπορεί να μεταφέρει τους μαθητές (51) και τους εκπ/κούς (4) που θα τους συνοδέψουν.  Δίνονται δύο μέρες για υποβολή ένστασης. Σε περίπτωση μη  υποβολής, αυτοδίκαια θα κληθεί o εκπρόσωπος του τουριστικού γραφείου ΚΤΕΛ Ν. ΠΡΕΒΕΖΑΣ στο Σχολείο για την υπογραφή συμφωνητικού.

Για το θέμα αυτό συντάχτηκε η πράξη αυτή και υπογράφεται:

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ                                                                                           ΤΑ ΜΕΛΗ

Καινούργιος Ευάγγελος                                                                                 Κεχαγιά Ελένη

Ρώσσος Πέτρος

Τσόγκα Φωτεινή